Linnakärast eemal asuv kirjutamisparadiis

Põlvas asuvas Pesa hotellis käidi kaugtööd tegemas juba koroonaeelsel ajal, sest otse väikelinna südames asuv vaikne ja kodune hotell on kui loodud süvenemist nõudvaks kirjatööks. See on ideaalne paik nendele, kes tahaksid häiritamatult keskenduda töötegemisele, kuid kellele selleks tsivilisatsioonist päris eemaldumine tundub veidi liig. 

Foto: Pesas antakse head süüa ja kellegagi ei pea suhtlema - need ongi Age sõnul parimad tingimused teadusartikli kallal nokitsemiseks ja sellele oma jäägitu tähelepanu pühendamiseks.

Pesa hotell on üks esimesi Kuplandi liikmeid. „Kaugtöövõimaluste pakkumine on väga meie teema, sest meie juures oli ennegi käidud kaugtööd tegemas küll üksi, küll meeskonna väljasõiduna,“ räägib Pesa hotelli juhataja Lily Lind. 

Hotellis on privaatse kontorina sisse seatud Kuplandi tuba, kus kõik hotellis ööbijad saavad tööasju ajada tasuta. Eraldi tööruumiga saab seada natukenegi piiri muidu juba väga hägusaks muutuva töö ja eraelu vahele.

Loomulikult võib ruumi kasutada täpselt siis, kui töö kõige paremini edeneb ehk kasvõi öösel. „Ma arvan, et inimesed otsivad ka praegu piiri töö ja muu elu vahel, sest tegelikult on raske töötada näiteks samas ruumis, kus sa magad. Paljudes kodudes aga puudub võimalus spetsiaalse kodukontori ruumi sisse seadmiseks,“ sõnab ta. „Meie juures astud Kuplandi tuppa, paned ukse enda järelt kinni ja oled tööl.“

Kupland tuba

 

Armastatud kirjutamispaik

Kõige sagedamini käiakse Pesas tegemas just keskendumist vajavad kirjutamistööd, näiteks ülikoolilõpetajaid on siin käinud tihti. „Tulevad kodust ära meie juurde lõputööd kirjutama. Eesmärk on, et saaks süveneda ainult töö tegemisse ja ei peaks tegelema samal ajal olmega, millest kodus ju pääsu ei ole. Toitlustamine on Pesas priima. Lind meenutab külastajate naljatoonis kommentaare, et toit olnud kehakaalu suhtes lausa liiga hea. Mõistagi arvestatakse ka külastajate eriliste toidusoovidega. 

Tavaliselt tullakse nädalaks ajaks ning siis toimubki väga tihe päevast-päeva töötegemine,“ selgitab Lind. „Nad ei otsi vaheldust kodust ära tulemisele, vaid just võimalust keskenduda ainult tööle. Ega lõputööd ei saa kirjutada, kui sul on kodus vaja koristada ja süüa teha või lapsed distantsõppel.“ 
Kaugtööle võib tulla ka kogu perega. Nii tehaksegi – näiteks teeb üks vanematest kaugtööd, teine aga võtab lastega midagi ümbruskonnas ette. Lily Lind rõõmustab, et kaugtöö võimaldamine annab inimestele tegelikult senisest laiemad piirid toimetamiseks. „Varem mindi teise Eesti otsa vast ühel eesmärgil – puhkama. Nüüd aga saab mitu asja ühendada – tehakse distantsilt ära tööasjad ja võetakse midagi toredat puhkuse jaoks ette. 

 

Tegevust igale maitsele

Tööle keskendumiseks vajalikust vaikusest pole Põlvas puudu. Roheline väikelinn on vaikne isegi õhtuti, sest siin ei ole erilist ööelu. Lõõgastavat tegevust aga leidub ikka. Hotellil on minispaa, kus saab pärast tööpäeva end veeprotseduuridega hellitada. See on privaatne ning sinna mahub maksimaalselt 12 inimest. 

Veel on hotellil hulk koostööpartnereid, kelle kaudu pakutakse klientidele sh kaugtööle tulijatele meelelahutust sportlikus stiilis või looduses. „Matkajuht Liisi Peets teeb imelisi loodusmatku, fatbikedega saab sõita ümber linna,“ toob Lind näiteid. Hotellil on olemas kõnnikepid, mida soovijatele laenutatakse. Põlva linna ümbruses on hea kergliiklusteedevõrk, näiteks üks ring läheb ümber Põlva järve. Otse hotelli kõrval asub Põlva valla ujula. Talvel aga ootavad suusatajaid samas lähedal Mammaste suusarajad. 

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Uurin Pesa hotelli kaugtöökeskkonda lähemalt >>>