Mida teha Võrus? Kas võiks otsida ka kasulikke ärisuhteid?

Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus paistab Kuplandi kaugtöövõrgustikus eriliselt silma sellega, et siin ei pakuta kaugtööle tulijale mitte ainult kiiret internetti ja mõnusat lauda-tooli, vaid ka võimalusi kohtuda keskuse ettevõtetega, ideid vahetada ja, kes teab – võib-olla isegi uusi äripartnereid leida. Seega, populaarne küsimus "Mida teha Võrus?" võib KEIK-is leida vastuse "Tee tööd Võrus!", sest maailma muutvate ideede sünnile siin ruumi on, igas mõttes.


Innovatsioonikeskus asub endise Võru mööblivabriku hiiglaslikul maa-alal. Siin tegutseb väga erinäoline ja arvukas ettevõtjate punt alates iluteenindajatest lõpetades elektroonikatööstusteni välja. Elu on siin aga (uuesti) käima läinud viimase kümnekonna aasta jooksul, kui hakati tühjaks jäänud mööblivabriku hoonetele uut kasutust otsima.

 

Innovatsioonikeskuse juht Anita Hoole ütleb, et Kagu-Eesti mõistes on ettevõtluskeskus väga suur, koguni 40 000 ruutmeetrit tootmis- ja büroopindu. Juba ainuüksi viimases ringi jalutades tundub täiesti hoomamatu kontoritöötajate arv, mida omal ajal vajas töötamiseks üks mööblivabrik. 

 

Kaugtöövõimalust pakub Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus igas formaadis ja kõigile soovijatele. Tule üksi, perega või kogu firmaga, siin leidub kõikvõimalikke ruume alates privaatsest kontorist kuni koosolekuruumideni. Siin töötades oled ümbritsetud ettevõtjatega, kes on Hoole sõnul väga avatud meelega ning valmis looma uusi kontakte. „Kui tulete ettevõtjana meie ettevõtluspessa ruumi otsima, siis olge avatud meelega suhtlema ka meie asukatega,“ soovitab Hoole. „Siit on nii mõnigi leidnud endale hea koostööpartneri või saanud inspiratsioonipuhangu uueks arenguks.“    

 

Otsi vaheldust kodukontorile!

 

Mingeid piiranguid, kui pikaks ajaks innovatsioonikeskusesse kaugtööle ei ole. Töökoha võib rentida paariks päevaks või kasvõi kuudeks. Ka töötamise kellaaegade suhtes ollakse igati paindlik – tuleb vaid asjad kokku leppida. Hoole selgitab, et keskuses on mõeldud mugavale töö ära tegemisele  – privaatsus, vaikus ja rahu, kiire internet, mugav sisustus, põrkumised teiste ettevõtjatega. Samas saab ka astuda tööst sammu kõrvale, vaadates keskuses filme või  fotokollaaže möödunud Võru Mööblivabriku aegadest. 

 

Igapäevaolme pärast ei pea muretsema. KEIKi kaugtööle tulles võib ootamatult lahendatud saada ka muud elulised valdkonnad – lapsed saavad lustida mängukeskuses; peale tööd saab trenni minna, mõnest huviringist osa võtta, iluteenust kasutada, fotostuudiost läbi käia või majutuda kesklinnas kena vanalinna vaatega korteris. „Meie eelis on lai valikute pakett,“ lisab Hoole. 

 

Vaheldust igapäevasele kodus töötamisele soovitab Hoole otsida kõigil ning tema arvates on Kuplandi võrgustik väga hea võimalus leida just endale sobiv koht kaugtööks. Eks tööd saab ju tegelikult teha igal pool, kuid Kuplandi ettevõtjad on selle teema peale enam mõelnud ning seadnud asjad just kaugtöötegijale mõeldes. Hoole on omadest tähelepanekutest märganud, et kodukontoris töötamine ei sobi sugugi mitte kõigile. „Meil käinud lapsevanemad on öelnud, et suur väljakutse on olnud töötada kodus, kui lapsed on samal ajal distantsõppel,“ sõnab ta. „Sellepärast otsitaksegi aktiivselt vaheldust kodus töötamisele.“ 
 

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Uurin Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuse kaugtöökeskkonda lähemalt >>>