Kas tead, kus asub Eestis seitsme järve maa? Muidugi Rõuges, Võrumaal. Siin imekauniste järvede vahel peitub Ööbikuoru Villa, mis on hästi tuntud puhkusepaigana, kuid tegelikult saab villas ka edukalt kaugtööd teha. Nagu Kuplandis kombeks - siinne keskkond, mis võimaldab imelisi puhkepause, teeb ka töötamise produktiivsemaks.
Ööbikuoru Villa juhataja Alar Hõim sõnab, et kaugtöö tegemine on Rõuge kandis väga loomulik ja levinud. „Ümberkaudu on palju inimesi, kes tööd teevad distantsilt. Koroonaaeg õhutas seda veelgi ning ma arvan, et tegemist on pöördumatu trendiga – inimesed ei taha enam kontoritesse tööle tagasi minna,“ sõnab ta. „Ja miks peakski, kui on selgunud, et kaugtööd võimaldades saavad asjad täpselt samamoodi tehtud nagu siis, kui tööd tehakse ettemääratud kohas ja ajal.“
Küll aga nõustub Alar, et vaheldust on ikka vaja, ükskõik kas töötad kontorist või kodust. Selleks on hea sättida oma ajutine kontor püsti Rõugesse Ööbikuoru Villasse. Olme pärast pole siin vaja muretseda ja saab keskenduda ainult tööasjadele. Ning on kindel, et need edenevad jõudsalt, sest siinne ümbrus on nii vaheldusrikas ja tulvil avastamist ootavaid kohti, et sa lihtsalt ei raatsi lõputult arvuti taga istuda.
„Täiesti tavaline on kohata otse villa juures metsloomi jooksmas ehk väga vabalt võib juhtuda, et kaugtöö tegemine linnakärast eemal kujuneb ka loodusvaatluseks,“ sõnab Alar ja lisab, et looduse keskel on meil kõigil tarvis oma akusid laadida ning seda eriti juhul kui on pikalt kodukontoris töötatud ning töö on juba kippunud üksluiseks.
Parim aeg Ööbikuorus töötamiseks
Villa peremehe sõnul on parim aeg Ööbikuorgu tööle tulla sügisest kevadeni. Siis on vähem puhkusemelu ning saab kenasti tööasjadele keskenduda. Oodatud on nii üksi tulijad (kes vajavad ilmselt enim vaheldust pimedal ajal oktoobrist detsembrini), pered kui ka kuni 20-liikmelised grupid, kes meeskonnaürituseks kohta otsivad. Üheks koosolekuruumiks on siin klaasveranda, mille igast küljest avaneb imeilus vaade järvedele. Ehk – vaatad välja ja tunned, kuidas meel rahuneb ja loovus kasvab!
Internet lippab villas kiiresti ja toitlustus on omast käest. Kaugtöötajad saavad end siin igal moel kosutada. Kui selg kipub suurest istumisest kangeks, siis saab tellida massaaži või turgutada end soolakambris.
Üle õue aga ootab täiesti ehe ja võrumaine suitsusaun, kus puhtaks saab nii keha kui vaim. Suitsusaunaga on vaid see trikk, et kui on soov sinna minna, tuleb anda saunakütjale varakult teada, sest sauna kuumaks kütmine võtab aega oma 5-6 tundi. Muide, suitsusauna kütmine on päris täppistöö ning selleks on Alaril lausa omad oskajad saunakütjad. Ühel neist on suitsusaunaga seotud sõna otseses mõttes sündimisest saadik, nimelt on ta sündinud oma kodu suitsusaunas. „Suitsusaunas olemiseks tasub aega võtta, see on sündmus ja kogemus, mida ei tohiks läbida kiirustades,“ ütleb Alar. „See pole vaid pesemise, vaid pigem olemise ja nautimise koht.“
Mida teha Lõuna-Eestis? Mida teha meie Rõuges?
Kui ollakse juba meeskonna väljasõidul Rõuges, siis mida veel võiks ümbruskonnas ette võtta? „Siinkandis saab teha giidiga huvitava tuuri, sest Rõuges on üksjagu vaatamisväärsusi. Meil on vesioinas, mis on tegelikult 24/7 töötav veepump, Rõuge Pesapuu torn, mis vahetab värvi, kui valda on sündinud uus poiss või tüdruk, muinasasula Pesapuu kõrval, Ööbikuorg, mis heliseb kevadel ööbikute laksutamisest,“ loetleb ta.
Kel on aega ja tahtmist ka kaugemal ringi vaadata, siis palun: ratsutada saab Eha talus, matkata Hinna kanjonis ja hiljuti RMK poolt korda tehtud Luhasoo matkarajal, uudistada metsa kõlakodasid Pähnil, külastada filmi-Vargamäed või talvel Haanjas suusatada.
Lastega pered armastavad võtta aga Laste Lõunamaa paketi, kus ühe pääsmega saab avastada mitut ümbruskonnas asuvat lastele mõeldud paika. Ehk kokkuvõttes – on väga tõenäoline, et jääd Rõugesse kaugemaks, kui alguses plaanisid! "Kaugtöö tegemine meie juures on väga väärtuslikult veedetud aeg!"
Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks