Kaugtöö uudiskiri nr 2

Kaugtöö kui päikesekiir pimedamal ajal

Inimeste jaoks, kes on juba aastaid kodust üksinda tööd teinud, saabubki emotsionaalselt raskeim moment pimedamail ajal, novembris-detsembris. Viimase kuu jooksul oleme saanud tagasisidet, et päris paljude inimeste teadvuses ongi veel võrdusmärk kaugtöö ja kodukontori vahel, nad ei ole veel spetsiaalseid töökeskkondi katsetanud.

Kui Sinagi tunned ennast ära, võiksid lähiaja plaaniks võtta paar proovipäeva mõnes kaugtöökohas. Kuplandis on füüsilisi keskkondi kaugtöö tegemiseks 19, viimati liitus Hämsaare Puhketalu Võrumaalt. Ükskõik, kas kliendi valik langeb mõne armsa puhketalu kasuks või kontoriruumiks väikelinnas – siin on ta erilise looduse keskel ja samas olemas funktsionaalsed mugavused tööd teha.

Kõikide kohtadega saad tutvuda www.kupland.ee kodulehel, mis on nüüd kuues keeles (eesti, inglise, läti, saksa, soome ja vene).

 

Kagu-Eestis kaugtööl olles kasuta teemaviidet #kupland!

Janne Catlamajas

Oktoobrikuu pilt tuleb Catlamajast, kus toimetas Janne, olles Rõuge koostöökeskusest videosilla abil otseühenduses Jaapaniga. Janne töötab projektijuhina ja aitab otsida Eesti disaineritele ekspordi- võimalusi hommikumaale.

ehe* Estonia. born from nature projektiga saad tutvuda www.estonia.ee/ehe või sotsiaalmeedias @ehe.estonia.

 

Toimunud ja toimumas

Ettevõtlusnädala järelkaja

Lisaks kohtade pakkumisele soovime inimesi ka kaugtöö teemadel harida. Oktoobris aset leidnud Ettevõtlusnädala raames toimus kaugtööpäev, mille eesmärk oli avada just selle töövormi erinevaid tahke.

Alustasime häälestusest (mis tegelikult kevadel jäi tegemata), vaatasime kaugtöö hetkeseisu ja trende, saime osa riigiametniku praktilisest kaugtöö kogemusest, süübisime sügavamale kaugtööpsüholoogiasse ning lõpetasime ergonoomikaga.

Siinkohal suured tänud: Aleksander Tõnnisson, Kadri Seeder, Thomas Auväärt, Erik Rüütel, Triinu Sirge, Karupesa hotell ja Baltic Broacasting!

Muide, toimunud kaugtööpäeva saavad teemade kaupa kõik huvilised järelvaadata SIIT.

Kaugtööpäeva plakat

Ürituse tagasiside põhjal võib kokku võtta, et inimesi huvitab kaugtöö kui töövormi juures selle psühholoogiline pool – nad tahaksid sellest kuulda veelgi põhjalikumalt.

Näiteks üks veebi teel vaataja tõi välja, et kaugtöö toob pilti teema, mida väga ei lahata – see on ergonoomika töökohal ja tervislikum elustiil käsikäes tööga. Kui kontorisse minnes on tingimused tihtipeale, nagu nad on, siis ise töökohta sättides saab seda teha kohati hoolikamalt ja läbimõeldumalt.

Kui me kevadel oma kaugtööle tulevat sihtgruppi uurisime, siis joonistus samuti välja, et kaugtöötaja on üldjuhul aktiivsem, terviseteadlikum.

 

Head koostööpartnerid andsid Kuplandile hoogu juurde! Täname!

 

  • Oktoobri II pooles kohtusid Kuplandi liikmed Georgi hotellis, kus brändingule keskendunud koosloomepäeva viis läbi Dan Mikkin (Brand Manuali strateeg).

Dan Mikkin juhedamas brändistrateegia töötuba

  • Muide, esile kerkinud uusi unistusi, mida oleme saanud idee tasandil siin-seal testida. Kui Kuplandi liikmed septembris kohtusid, siis kerkis üles idee, et sarnaselt Stebby (endise sportID) süsteemile võiks töötajate motiveerimiseks olla teatud kaugtöökrediit, mida oma äranägemise järgi kasutada. Jõudsime selle mõtte välja hõigata ka oktoobri alguses toimunud riigiametite personalijuhtide ümarlaual ning nad arvasid, et see on küll täiesti uus suund, kuid miks mitte kaaluda... Niisiis, mõte süsteemiarendajatele!

Lõpetuseks mõned nopped võrgustiku liikmete arendustest, mille üle Kupland uhkust tunneb.

  • Nii Loovusait kui Taevaskoja Puhkekeskus üllatavad või on lähiajal üllatamas uute ehitistega, mida ka kaugtöötajad saavad proovida.
  • Siidrikoda uuendab brändi ja on 21. novembrist 2020 KODAS!

***

Uudiskirja PDF