Kaugtöö võimalus spordisõbrale

Ütled Tehvandi Spordikeskus ja silme ette kerkivad suurvõistlused – maailmakarikaetapid, Tartu Maratoni start, rahvarohked ratta-, suusa-, rullsuusa- ja jooksuüritused. Kas poleks põnev teha kaugtööd otse spordi südames – näiteks staadionihoones kommentaatoriruumis vaatega suusastaadionile ja Tehvandi hüppetornile!


Suurvõistluste koha pealt on Tehvandil praegu vaikne, kuid see ei tähenda, et hooneid ei saaks kasutada muudel otstarvetel. Üks neist on kaugtöö võimaluse pakkumine nii üksiktöötajatele, peredele või ka ettevõtete meeskondadele. Miks mitte panna oma ajutine kontor püsti just sellesse ruumi, kust armastatud spordikommentaatorid on andnud hasartseid ülevaateid Tehvandil toimunud spordipidudest. Vaade, mis kommentaatorite ruumidest avaneb, on inspireeriv ja kaugtööd soosiv. 


SA Tehvandi Spordikeskuse turundusjuht Merlin Müür ütleb, et Tehvandi staadionihoones leidub kõikvõimalikke ruume, mida kaugtöötegijad saaksid kasutada. On väiksemaid ja privaatsemaid kohti ning ka suuremaid, kuhu saab luua kogu meeskonna ajutise ühiskontori. Samuti on igas mõõdus ja igale maitsele koosolekuruume. Lisaks leidub töötegemise võimalus igas Tehvandi hotellitoas ja ka eriti privaatses külalistemajas, mis asub rahus ja vaikuses suusastaadionist veidi eemal. 


Et Tehvandit teatakse peamiselt tippspordi ja tippsportlaste järgi, sellest ei maksa Müüri sõnul lasta end heidutada. Oodatud on kõik, kes tahaksid tulla linnast eemale ja ühitada kaugtöö tegemist mõnusa spordiharrastusega. Või kui sporti teha ei soovigi, siis ega mingit sundust pole. „Meil on siin käinud näiteks Tartu Ülikooli magistri- ja doktoriõppe tudengid oma kirjutamislaagritega. Neid huvitas vaid, et saaks keskenduda kirjatööle ja vahepeal koos seminare pidada,“ räägib Müür. 


Kaugtöö tegemine Tehvandilt annab võimaluse kokku sobitada tõhus töötamine ja mõnusad trennihetked. Igale maitsele heas korras spordi- ja matkarajad algavad siin ju otse ukse alt. Tegevust leidub Otepää kandis aga nii suvel kui talvel kõigile alates päris pisikestest lastest kuni tõsiste trennisõpradeni välja. Miks mitte võtta näiteks talvel ette töörutiin, kus hommikupoolikul tehakse tõhusalt ja produktiivselt kaugtööd ja pärast seda minnakse perega suusamäele möllama! 


Kui uurin, et millal on Tehvandi spordikeskuses kõige kiiremad ajad, siis selgub, et hoopiski suvel. Siia tullakse tihti pikemaks ajaks kui lihtsalt ööbima ning seda just sportimisvõimaluste tõttu. Pärast mõnusat trenni Otepää kuppelmaastikul on võimalik keha kosutada sporditeraapia kabinetis soolakambris, võtta endale massaaži või lõdvestuda individuaalsel vesivõimlemise seansil. „Kõik see kulub ära nii pärast treeningut või ka kaugtöötajale pärast pikka arvuti taga istumist,“ ütleb Müür. „Kindlasti ei maksa end lasta ära ehmatada sellega, et Otepääl käivad treenimas tippsportlased. Meie radadele on oodatud ka täiesti tavalised inimesed ning meil jätkub ruumi paljudele kaugtöötajatele. Tasub ära kasutada seda, et koroonaaeg on meile kätte mänginud täiesti uued võimalused!“

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Uurin Tehvandi Spordikeskuse pilte ja lisainfot >>>