Kaugtöövõrgustiku Kupland ärituristide ja diginomaadide arv kahekordistus

SA Põlvamaa Arenduskeskus

PRESSITEADE

29.12.2022

 

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustiku Kupland kolmas tegevusaasta lõppes senistest kõige edukamalt – 2022. aasta kaugtööstatistika kohaselt külastas piirkonna kaugtööteenuse pakkujaid kokku 7670 inimest, mis on üle kahe korra rohkem kui 2021. aastal ja üle viie korra enam kui Kuplandi esimesel tegevusaastal

 

Kuplandi külastajate koguarvust moodustasid ligi 14% kaugtöötajad ja diginomaadid (1061 inimest), kes külastasid kaugtöökohti individuaalselt. Ülejäänud 86% moodustasid seminarikliendid ja ärituristid (6609 inimest), kes käisid kaugtööd tegemas meeskonnaga. Kagu-Eesti kaugtööklientide koguarv suurenes varasema aastaga võrreldes ligi 129%: 2022. aastal käis piirkonnas kaugtööd tegemas vähemalt 7670 inimest, 2021. aastal 3352 inimest ja 2020. aastal 1400 inimest.

 

Kaugtöövõrgustiku Kupland külastajatest 791 inimest peatusid ühes konkreetses kaugtöökohas vähemalt 2 päeva ning 80 inimest viibisid ühe kaugtööteenuse pakkuja juures nädala või rohkem. Grupikülastuste puhul oli keskmiseks grupi suuruseks 21 inimest. 

 

Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht Lisanna Elm ütles, et kaugtööklientide arvu suurenemise üheks põhjuseks on Covid-piirangute kadumine 2022. aasta kevadel, samuti kaugtöövõrgustiku Kupland laienemine ning väliskülaliste lisandumine. „Kaugtöötajad ja eriti diginomaadid on rahvusvaheline kliendigrupp, kelle tähelepanu ja usalduse võitmine ei toimu üleöö. Lõppeva aasta kaugtööstatistika näitab rõõmustavat tendentsi, et Kagu-Eestit külastanud kaugtööklientide geograafia on varasemaga võrreldes oluliselt avardunud,“ rääkis Elm. 

 

Kui 2021. aastal käis Kuplandis kaugtöötajaid Eestist, Lätist, Leedust, Iirimaalt ja Šveitsist, siis 2022. aasta riikide loetelu on oluliselt laiem. Lisaks kodumaisele kliendile jõudis tööturiste siia Ameerika Ühendriikidest, Austriast, Bulgaariast, Ghanast, Hispaaniast, Hollandist, Iisraelist, Indiast, Itaaliast, Leedust, Lätist, Maltalt, Pakistanist, Poolast, Prantsusmaalt, Rootsist, Saksamaalt, Singapurist, Suurbritanniast, Soomest, Šveitsist, Taiwanist ja Uus-Meremaalt. Mõne välisriigi külalised peatusid tööasjus järjest mitmes erinevas Kuplandi kaugtöökohas.

 

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikul Kupland on praeguse seisuga 35 liiget, kes kõik pakuvad heal tasemel kaugtöövõimalusi ja erinevaid lisateenuseid nii meeskondadele kui ka üksikisikutele tulemusliku kaugtöö tegemiseks Eestimaa kagunurgas. Peale läbimõeldud töötingimuste ja mitmekülgsete lisavõimaluste on Kuplandis lummav loodus, mis kutsub tegema liikumispause, samuti maitsev toit ja ehedad inimesed. 

 

Kuplandi laiem missioon on suurendada avalikkuse teadlikkust kaugtöö olemusest ja võimalustest, võrgustiku liikmete tegevusest ning valdkonnas toimuvast, aidates seeläbi kaasa kogu piirkonna ettevõtlusmaastiku edendamisele. Lisaks arendab Kupland nii võrgustikusisest kui ka väljaspoole suunatud, sh rahvusvahelist koostööd. Kuplandi kaugtöövõimaluste ja liikmete ülevaate leiab Kagu-Eesti kaugtöö veebilehelt aadressil www.kupland.ee.

 

Lisainfo:
Lisanna Elm, Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
tel +372 5345 0975, e-post lisanna.elm@polvamaa.ee 
www.kupland.ee