Kõik ühes Kuplandi sünnipäevanädal: dilemma, naudingud ja tulemuslik töö looduses

Signe Ventsel: Toskaanasse või Lõuna-Eesti kuplite vahele?

 

Juba mõnda aega oli tunne, et tahaks nii reisile ja Eestist ära ning vaatasin pileteid Toskaanasse. Samas kalendrit vaadates ei leidnud ma auku, kuhu üks lennureis ära mahutada ning töö tõttu sõitsin lõpuks esinema Võrumaale. Kui aus olla, siis tundsin, kuidas Põltsamaalt mööda sõites mõtted peas hõrenesid.

 

Kui inspiratsiooniüritusel “Unistusest ettevõtluseni” said Võrumaa naised inspireeritud, siis reedel hommikul oli kohtumine koostööpartneriga Eesti Töötukassast. Kohtusin Võrumaa osakonna juhataja Ene Kergega. Ometi me ei läinud mõtteid ja plaane vahetama kohvikusse laua taha, vaid kohtusime kell 8.00 Kubija metsas. Tegime seal tunniajase jalutusringi, samal ajal nautides hommikust linnulaulu, loodust ja meie mõtted olid ka eriti lennukad.

 

Signe ja Ene Kuplandi metsas

Fotod: Signe Ventsel

Ene ja Signe Kuplandi metsas koos töömaailma muutmas

 

Miks mulle meeldivad kõnnikoosolekud iseenda ja heade koostööpartneritega? Sest see Henry David Thoreau tsitaat võtab selle ideestiku hästi kokku: “Samal hetkel, kui mu jalad hakkasid liikuma, läksid lendu mu mõtted”. Ettevõtjana olen võtnud üldjuhul reedesed päevad iseendale ehk nimetan esinemiste/kohtumiste vaba reedet ettevõtja enesearengu päevaks.

 

Seekordses ettevõtja enesearengu päeval ei istunud ma järjekordselt arvutiga laua taha plaane pidama või koolitusraamistikku välja mõtlema, vaid läksin pikemale treeningule hoopis Lõuna-Eesti kuplite vahele - rattaga. Tegin kaks ühes - enesearengu päeva iseenda mõtetega ja rattatrenni, et valmistuda Tallinna Ironman triatloni võistluseks. Tee viis läbi Võru linnast, Rõugest, Haanjast (sh kosutus Suure-Muna kohviku terrassil), Ruusmäe kandist: treeningu- ja mõttekilomeetreid kogunes päevaga kokku 70.

 

Signe Kuplandi kuldsete põldude vahel rattasõitu nautimas

 

Kokkuvõtteks – korrapärane treening ja liikumine suurendab selgelt enesetõhusust ja eneseusku ning aiitab kaasa keskendumisele, toodab uusi ajurakke, peletab stressi, aitab loovust treenida, see on kui aju tervislik vananemine (kuigi me ju ei tahakski aju vananemisest üldse rääkida). Minu ja sinu vaimne tervise on meie enda kätes ning vahel vajame ühte jalutust, jooksu või rattaringi, et oma peas keerlevatele mõtetele selgust saada.

 

Nii lihtne eks - mine ise metsa ja võta kaasa ka head kolleegid ning koostööpartnerid, et liikumisega saadud head enesetunnet ja uusi mõtteid kogeda. Et kas Toskaanasse või Lõuna-Eestisse Kuplandi? Siis kindel vastus on - esmalt ikka kuplite vahele!

 

Meie kõigi Kupland

 

Tuntud aafrika päritolu vanasõna ütleb: "Kui tahad minna kiiresti, mine üksi. Kui tahad jõuda kaugele, mine koos." Kuplandi võrgustikku kuulub juba 31 erilise kaugtööteenuse pakkujat Kagu-Eestis.

 

Juuni esimene nädal andis põhjuse kokku tulla Taevaskotta, et koos brändi 2. sünnipäeva tähistada: tunnetada, kuidas koos oleme nähtavamad, pakume järjest inspireerivamat kaugtöökeskkonda oma klientidele ja viljeleme nauditavalt ka ise valitud elustiili.

 

Kuplandi pere Taevaskojas

Fotod: Tiina Männe

Matk Kuplandi looduses

 

Kuplandi projektijuht Lisanna

 

Lonny ja Kupland

 

Eriti südantsoojendav oli sünnipäevanädalal saada selline pilt @coworkingparadise postkasti sõnumiga: "Siin on hea olla, teeks kõik oma projektid siin ära, selline tunne."

Siin (Kuplandis) teekski kõik tööd

Foto: Erakogu

Mõnusat nautimist! >>>