Kontorist vaheldus, adrenaliiniga

[Kanepi külalistemaja ja laskekeskus oli kaugtöövõrgustiku Kupland liige 2020–2023]

 

Kindlasti teatakse Kaia Kanepit oluliselt rohkem kui samanimelist alevikku Põlvamaal. Tallinnast 3-tunnise sõidu kaugusel Kanepi on kena kohake, kus olemas kõik eluks vajalikud teenused. Miks mitte sättida just siia üles oma privaatne kaugtöö tegemise kontor! 

 

Kaugtöö tegemise suurimaid boonuseid on see, et tööga saab ühendada igasuguseid põnevaid tegevusi, mida klassikalisel kombel 9-17ni kontoris tööl käies kindlasti proovida ei saaks. Kes on kaugtöö korraldamisel osav, avastab küllap kiiresti, et päevadesse mahuks justkui rohkem kui tavalisel kombel kontoris tööl käies. 

 

Kindlasti on vajalikud mõned tingimused selleks, et linnast eemale tulles kaugtöö tegemine ka hästi sujuks. Oluline on, et nett jookseks kiiresti, et oleks vaikne ja hea keskenduda ning teenused käe-jala juures. Ning kindlasti võiks olla ümbruskonnas ka midagi põnevat teha, et vahelduseks töötegemisele midagi hoopis teistsugust proovida või avastada. 

 

Kes on võtnud nõuks tulla kaugtööd tegema Kagu-Eestisse Põlvamaale, siis Kanepi külalistemajas on oma privaatse kontori avamiseks väga head võimalused. „Toitlustus on, Kanepi kiireim internett samuti, otse hotelli kõrval laste mänguväljak, apteek, arst, pood 150 meetri kaugusel,“ loetleb Kanepi külalistemaja peremees Mart Võsu. „Sellist tööd, mida kannatab teha distantsilt, saab meie juures mõnusasti korraldada, sest siin on rahu ja vaikust ning saab hästi keskenduda. Ühendus Tartu ja Võruga on samuti hea. Seminari või koolitust mahub meie juurde tegema 60 inimest, kuid ootame ka üksikuid või perekonniti kaugtöötegijaid.“

 

Kaugtöö kraad kangemaks

 

Kaugtööst vaba aja veetmiseks on Kanepis aga üks täiesti unikaalne võimalus, mille taolist ei leia kuskilt mujalt Eestist ega lähikonnastki. Võsu, kes on ise ka jahimees, ehitas siia erilise lasketiiru, kus saab oma silmaosavuse panna proovile umbes samamoodi nagu arvutimängus, kuid päris relvadega.

 

Teist sellist lasketiiru lähikonnas pole. Mujal lastakse paberist märklaudadele, meie juures aga kinolinale. Suurele ekraanile näidatakse film või märklauad, mille pihta saab püssiga lasta,“ selgitab Võsu. „Meie juures saab teha showlaskmist ja trenni. Tiiru võivad tulla nii need, kel relvadega kogemusi või instruktori juhendamisel ka need, kel kogemused täiesti puuduvad. Relvaluba pole siia juurde laskma tulles vaja, instruktor teeb kõigile laskmises osalejatele koolituse ning jälgib protsessi.“ 

 

Korraga saab tiirus laskmist harjutada 5 inimest. Võib ka omavahel võistelda. Võimalik on kasutada erinevaid märklaudu või muuta laskmine hoopis sarnaseks jahil toimuvaga. „Meil on olemas treeningvideod politseile ja sõjaväele, samuti videod jahimeestele. Need on väga elutruud, süsteemi saab laadida näiteks filmijuhi rajakaamerast ning harjutada laskmist justkui päris jahiolukorras,“ selgitab Võsu. „Trenni mõttes kuluks selline asi Eesti jahimeestele kindlasti ära, kuid väga vabalt võivad laskmist tulla proovima ka kõik huvilised. Miks mitte teha meie juures meeskonna koolituspäev või väljasõit ning pärast ametliku osa lõppu proovida oma silmaosavust tiirus.“ 

 

Võsu sõnul annab juba pool tundi tiirus paugutamist väga hea adrenaliinilaksu ja põneva elamuse. „Kontorist vaheldus on kindlustatud,“ on ta kindel. 

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Tutvu Kanepi külalistemaja kaugtöökeskkonnaga SIIN >>>