Kupland avas esimese Kagu-Eesti kaugtööpiirkonda tähistava värava

30. novembrist 2021 võib Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ääres märgata silti Kupland. Tööturismi piirkonda tähistav teabevahend toimib sümboolse väravana, tervitades nüüdsest kõiki Kagu-Eestisse saabujaid. Esimene Kuplandi värav asub Vissi külas Kanepi vallas.

 

Sildid paigaldatakse detsembri esimese nädalaga kokku nelja asukohta. Tartu-Valga suunal tuleb Kuplandi värav Plika külla Otepää vallas. Lõuna- ja idanaabrite tervituseks tulevad sildid ka piiri lähedale Määsi ja Murati küladesse Rõuge vallas. Seega saavad kaetud sisenemised Kagu-Eestisse euroopa teedevõrgu suuremate teede (nr 2, nr 3 ja nr 7) kaudu.

 

SA Põlvamaa Arenduskeskuse juht Lennart Liba rõõmustas, et kaugtöömaa Kupland on saanud oma esimesed piiritähised. „Oleme oma tee alguses. Meil on mõnikümmend erinäolist ja atraktiivset kaugtöökohta. Meie kaugem eesmärk on luua Kagu-Eestisse kaugtööparadiis. Ettevõtlusel on maal tulevikku. Kaugtöö ise võiks olla vähemalt 10 aasta pärast piirkonnas suurim tööandja. Me ootame inimesi, kellele meeldib atraktiivne keskkond ja hea seltskond. Tulge meile elama – lühemaks või pikemaks – ja võtke oma töö kaasa!“

 

Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht Lisanna Elm arutles, et kui Euroopas ja maailmas laiemalt on turismipiirkonnad endale nime teinud kui head puhkuse paigad (näiteks Provence, Toscana, Levi, Bali), siis Kupland tahab inimeste teadvusesse jõuda kui koht, kus on ruumi maailma muutvate ideede sünniks. „Põlva-, Valga- ja Võrumaa kaugtöökeskuste võrgustikus toimetajatel on teadmised, kuidas luua linnainimestele tingimused eriti tulemusliku töö tegemiseks. Katsetame ja arendame neid teadmisi pidevalt edasi selleks, et olla siia tulevate inimeste jaoks midagi enamat kui lihtsalt mugav töökoht.“

 

Taustast: SA Põlvamaa Arenduskeskus haldab Kagu-Eesti kaugtööpiirkonna brändi Kupland. Kuplandisse kuulub Põlva-, Valga- ja Võrumaal hetkeseisuga ligi 30 kaugtöökohta üksiksikutele ja/või meeskondadele: www.kupland.ee.

 

Lisainfo:

Lisanna Elm

Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht

SA Põlvamaa Arenduskeskus

+372 5345 0975

lisanna.elm@polvamaa.ee