Kuplandi kaugtööstatistika 2021

Kuplandile teadaolevalt käis 2021. aastal kaugtöö- ja ärituriste meie võrgustiku kohtades 3352, mis on ca 140% enam kui mullu (1400). Külastajatest enamiku moodustasid päevased külastused, veerand veetsid siin vähemalt 2 päeva, paarkümmend inimest ka üle nädala. Enamik kaugtöötajatest olid eestlased või Eestis elavad välismaalased, kuid oli ka teistest riikidest tulnud kliente: näiteks Lätist, Leedust, Iirimaalt ja Šveitsist.

 

Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht Lisanna Elm kommenteerib, et külastajate arvu suurenemise taga on kindlasti osaliselt see, et aastaga lisandus meie võrgustikku 7 uut kaugtöömagnetit (2020. aasta lõpus oli meid 21, 2021. aasta lõpus 28). Kasutajavaatest tundub, et kõikides valdkondades on kaugtöö vajadus tuntavalt kas tekkinud ja suurenemas. Konsultatsioonid ja kliendikohtumised on viimase paari aasta jooksul suures osas digitaalseks läinud. Ka Kuplandis polnud harvad korrad, kus klient soovis nn välkkoosolekuks tunniks-paariks kliendikõne jaoks privaatset kohta. Ja üha rohkem hakkame nägema seda, et isegi seni kaugtööst vaid unistanud ametid, mille põhiteenust justkui pole saanud seni kaugelt teha (nt arstid, apteekrid, ilutegijad), jõuavad oma sihtgrupini kas digikanalites konsultatsiooni pakkudes või sotsiaalmeedias turundust tehes.

 

Elm lisab, et arvutiga töötajad moodustavad küll suure osa Kuplandi külastajatest, kuid pole ainus sihtgrupp. Kuplandis on koht loomeinimestele: inspiratsiooni saavad ammutada nii muusikud, filmirežissöörid kui ka kirjanikud. Ootame huviga, millised toredad kliendid käesoleval aastal meid (uuesti) leiavad! Kuplandi kohtadega saab tutvuda kodulehel www.kupland.ee.

 

Lisainfo:


Lisanna Elm, Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht

SA Põlvamaa Arenduskeskus

Tel +372 5345 0975, e-post lisanna.elm@polvamaa.ee