Liuglev ühiskontor

Kujuta ette, et hüppad koosoleku kohvipausil siidpehmesse jõevette keha karastama või ampsad järveäärsest mustikametsast peotäie mustikaid ning jätkad seejärel koosolekut sinise suuga?! Niimoodi käibki kaugtöö tegemine Lonny jõelaeval, mis liigub Põlvamaal Taevaskojas Saesaare paisjärvel ning mis liitus hiljaaegu Kuplandi kaugtöövõrgustikuga.

 
Taevaskoja külalistele on jõelaev Lonny kindlasti tuttav, sest kõik teed Taevaskoja kaunimate looduslike vaatamisväärsuste juurde viivad mööda laeva sadamast. Lonnyga on Saesaare paisjärvel lõbusõite tehtud juba üle 20 suve.

 

Viimastel aastatel on laeva perenaine Iia Timmi aga tähele pannud, et aina enam tullakse laevasõidule ka muul põhjusel kui vaid lõbu. „Ettevõtted ja asutused tellivad laevasõidu hoopis meeskonna väljasõidu jaoks, näiteks mõne koosoleku pidamiseks või lihtsalt oma töötajate tänamiseks erilist elamust pakkudes. Sõit Saesaare järvel on väga ilus kogemus.

 

Siin on hoopis teistmoodi atmosfäär, kui tavapärasest koosolekuruumis ning võib küll öelda, et ideed hakkavad lendama,“ räägib Timmi. „Kui oled täiesti tüdinud tavapärasest tööruumist ja –rutiinist, siis meie juures saab proovida erilist kaugtöövõimalust vee peal. Pole vast väga igapäevane pidada koosolekut, koolitust või meeskonnaüritust jõelaeval.“

 

Lonny pardale mahub mugavalt kuni 20 inimest. Sellise seltskonnaga on ruumi lahedalt koosoleku pidamiseks. Siin on olemas kõik meeskonnatööks vajalik inventar nagu pabertahvlid, suured tahvlid jne. Saab proovida ka mõnusat kohalikku toitu, mida valmistavad Maitsemaa kokad. Nemad katavad laua ka Lonnyl toimuvatel gurmeeõhtusöökidel. 

 

Lonny ise on viimaste aastate jooksul läbinud täieliku värskenduskuuri. Kõige olulisem uuendus on Lonny ümberehitamine päikesejõule. See tähendab, et laev liigub keskkonnasõbralikult: vaikselt ning ilma mingite heitgaasideta. Teist sarnast jõelaeva ei leidu tuhande kilomeetri raadiuses. Laevatekki katab varikatus, mille all on mõnus koosolekut pidada igasuguse ilmaga. Lisaks on laeval teine korrus, kuhu saab eralduda privaatkontorisse. 

 

Looduskino ootab!

 

Mis taolisel erilisel meeskonna väljasõidul veel näha-kuulda saab? Giid tutvustab sõidu alguses alati lühidalt ümbrust ning palub inimestel silmad lahti hoida. Nimelt on Taevaskoja liivakivipaljandid koduks värvikirevatele jäälindudele, keda hea õnne korral võib näha Saesaare paisjärve kohal liuglemas. Looduskino puhul ei tea muidugi kunagi ette, millist filmi parasjagu pakutakse. Näiteks üks koolilasterühm sai sel kevadel enneolematu vaatepilti osaliseks, kui märgati üle jõe ujuvat metskitse. 

 

Lonnyt saab oma meeskonnale ajutiseks kontoriks rentida täpselt nii kauaks kui tarvis. Saesaare järv on pikk ja käänuline, rahulikul käigul ring sellel võtab laevaga aega paar tundi. Lisaks võib laeva ükskõik kus ka suplus- või maaleminekupausiks kinni pidada, sest Lonny on ehitatud nii, et temaga võib randuda peaaegu kõikjal. Lonny hooaeg sõltub ilmast, kuid näiteks septembris on veel väga ilus ja värviline Saesaare järvel sõita ja loodust nautida.

 

Iia Timmi rõõmustab, et koroona on õpetanud inimesi leidlikumalt tööle ning tööandjadki usaldavad oma töötajaid nüüd rohkem. „Varem tundus küll, et tööandjaid ei tahtnud lubada inimesi iseseisvalt kaugtööle, kuid pärast koroona-aastat näeme, et see toimib – elu ei ole jäänud seisma, vaid kõik olulised asjad saavad tehtud. Võib-olla isegi väiksema energiakulu ja pingutusega kui varem,“ leiab ta.

 

„Loodus laeb patareisid, see on ammu teada tõde. Miks mitte kasutada seda suurepärast võimalust ning saada pärast paaritunnist looduselamuse kogemist veel paremaks ja loovamaks töötajaks!“

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Tutvun Jõelaev Lonny liikuva kaugtöökontoriga lähemalt >>>