Mis on kaugtöö ja kuidas saab see veel paremaks minna?

Kaugtöö tähendab töötamist väljaspool tavapärast asukohta - olgu selleks tavapäraseks siis kas ettevõtte põhiline kontor või hoopis kodukontor. Kupland on soovinud tuua kaugtöötamise loodusele lähemale, säilitades samas töö funktsionaalse sujuvuse. 

 

Taevaskoja ei vaja enamikele Eesti inimestest tutvustamist, sest tegemist on ühe Kagu-Eesti armastatuma sihtkohaga. Kuid kas tead, et siin saab lisaks uhkete liivakivipaljandite imetlemise ja põnevate legendide jälgedes matkamise ka täiesti tõhusalt rahus ja vaikuses kaugtööd teha, olgu siis üksi, perega või kogu oma meeskonnaga!

 

Taevaskodadest vähem kui kilomeetri kaugusel asub Taevaskoja Puhkekeskus, kus on kõik võimalused privaatse ajutise kontori sisse seadmiseks. „Siin töö lendab, sest segajaid pole. On võimalik olla täiesti omaette,“ sõnab ettevõtte juhataja Triinu Vähi. Naljatoonis lisab ta, et ainuke, mis võib segada, on linnulaul. Ja nii ta on, siin metsade vahel ei ole tõepoolest tunda või õigemini kuulda metsalindude vähenemist, millest ornitoloogid räägivad murelikult juba aastaid. 

 

Ajutise kaugtöö kontori sisse seadmiseks on Taevaskoja Puhkekeskuses mitu võimalust. Peredele ja üksikutele kaugtöötegijatele on välja pakkuda kahe korteriga maja, kus on olemas kõik eluks vajalik maitseainetest kuni meeni. Kes lepib vähem luksuslikuma olemisega, saab end sisse seada natuke lihtsamas hostelitüüpi korteris.

 

Suuremad seltskonnad ehk meeskonnaürituse raames tulijad mahuvad töötama ja elama puhkekeskuse peamajja, kus on väga valgusküllane ning avar saal. Perenaine kiidab koosolekuruumina ka kaminasaali, kus ta ise suvisel ajal tihtipeale endale privaatse kontori tekitab. „See on suvel kõige jahedam koht ja siin saab mõnusalt töötada ka kõige suurema leitsaku ajal. Rääkimata sellest, et siin valitseb täielik rahu ja vaikus,“ selgitab Vähi. 

 

Taevaskoja Puhkekeskuses käidi tegelikult kaugtööd tegemas ammu enne Kuplandi võrgustiku loomist ja koroonaaega. „Meie juures on aastaid käidud kirjutamas lõputöid. On ka inimesi, kes on siin tööl käinud mitmeid aastaid järjest,“ räägib Vähi. Koroonaaeg lisas senisele aga veel ühe võimaluse - nimelt polnud puhkekeskuses enne pandeemiaaega ühtegi sellist kööki, kus kliendid saaksid endale ise süüa teha, kuid nüüd ei kujuta Vähi enam ilma toidutegemisevõimaluseta asja ettegi. Keskuses on kokku neli nn kliendikööki, mis annab kaugtööle tulijatele täielikult vaba voli ja sõltumatuse toimetada nii nagu nemad ise soovivad. Seda võimast hinnatakse Vähi sõnul väga. 

 

Lihtne tulla, mõnus olla

 

Kuigi Taevaskoja Puhkekeskus asub linnakärast kaugel eemal, on siia väga lihtne ja mugav tulla ka rongiga. Lausa nii, et istud Tallinnas rongi peale ning saadki otse kohale. Paljud inimesed Vähi sõnul ka seda võimalust kasutavad ja ta ise käib samuti Tallinnas asju ajamas alati rongiga, sest nii on palju mugavam, odavam ja ajasäästlikum. Rongisõit oleks tore eelhäälestus ka tiimiürituse soojendusena!

 

Kui aga Taevaskotta juba tulla, siis kindlasti peaks ka ümbruskonnas ringi vaatama. Ja polegi vahet, et oled lapsepõlves juba mitu korda Ahja jõe ürgorus lookleval matkarajal matkanud, sest siin on ilus ja huvitav igal aastaajal. Vähi meenutab, kuidas tema juures ööbinud Narva inimesed käisid paduvihmaga Taevaskoja metsades matkamas ning said hoolimata vihmast nii unustamatu elamuse, et lubasid kõik oma tuttavad saata Taevaskoja imelisi metsi avastama. 

 

Kes on paremas füüsilises vormis, nendel soovitab Vähi ette võtta hoopis ring ümber Saesaare paisjärve. Ringikujuline RMK matkarada on 11,8 km pikk ning teekonnal saab nautida võimsaid vaateid järvele. „Sellel rajal ei ole nii palju rahvas kui Taevaskoja lühikesel rajal. Eriti mõnus on, kui võtta kaasa piknikukorv ja pidada poolel maal söögipausi. Arvestama peab vaid, et see rada on üsna raske, tõusud on seal järsud,“ räägib Vähi.

 

Matkata saab Taevaskojas muidugi ka muud moodi kui isiklikel jalgadel – puhkekeskus ise korraldab kanuu- ja tõukerattamatku, samuti tegutseb piirkonnas mitmeid aktiivtegevuste pakkujaid. „Just sellepärast on hea meie juures teha meeskonna väljasõite – ära saab teha töised asjad ja pärast looduses lõõgastuda. Ka meile kaugtööle tulevad perekonnad korraldavad tihti asja just nii – pool peret keskendub tööle, teine pool läheb ümbruskonda avastama,“ lisab Vähi.  
 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Uurin Taevaskoja Puhkekeskuse kaugtöökeskkonda lähemalt >>>