[Otepää Apartments oli kaugtöövõrgustiku Kupland liige kuni 2023. aasta lõpuni]
Oleme liiga sageli harjunud kaugtööd kujutlema mõnusa läpakas kaenlas diivanil lebamisena, kuid tegelikult on ka produktiivse kaugtöö tegemiseks vaja häid tingimusi ning vaheldust. Kasvõi seda, et teed seda oma tavapärasest kontorist ja elukeskkonnast eemal. Miks mitte näiteks Otepääl!
Ajutiseks kontor-koduks sobib hästi mõni Kuplandi kaugtöövõrgustiku koht, sest nendes paikades on asjad sätitud nii, et siia oleks mõnus rajada endale kaugtöökontor. Otepääl on üheks kõige privaatsemaks valikuks Otepää Apartmets külaliskorterid, mis asuvad otse linnakese keskel legendaarse Merano pizzakoha II korrusel. Siin on kõik vajalik käe-jala juures ning töögi saab tehtud tõhusalt, sest maja on vaikne ning miski ei sega tööle keskendumist.
Otepää Apartmets kaheksa külaliskorterit on erineva suurusega. Osad on sobilikud üksikule kaugtööle tulijale, suuremad aga sobivad ka peredele. Kõigis korterites on ka kööginurk, kus saab ise toitu valmistada. Olemas on pesupesemise- ja kuivatamise võimalused ning panipaigad varustuse (nt jalgratta või suuskade) hoidmiseks.
Majutuskohti leidub Otepääl ja selle ümbruses mitmeid ning igale maitsele alates lihtsast turismitalust kuni hotellini välja. „Kes tahab elada keset spordimelu ning vajab tingimusi treeninguteks, leiab paiga Tehvandil ja Karupesas. Kes aga tahaks suuremat privaatsust ja eraldatust, kui hotellis, võib tulla meie juurde. Eriti koroonaajal on hinnas võimalus, kus sa majutusasutuses olles mitte kellegagi kokku ei puutugi. Oleme rõõmsad kõigi tulijate üle ning meie juures kaugtöö tegemine on lihtsalt üks lisavõimalus. Väga paljud tööd vajavadki keskendumiseks rahu ja vaikust ning seda meil jätkub,“ räägib külaliskorterite peremees Aivar Nigol.
Kõige elavam on elu tema sõnul Otepääl – üllatus-üllatus – hoopis suvel. Siis käiakse siin treeninglaagrites, golfi mängimas, ümbruskonna kuppelmaastikul matkamas, lastega puhkamas. „Eks Otepää on talvepealinn ikka, aga inimeste puhkused on ikkagi valdavalt suvel ja siis on rahvast palju rändamas ka nädala sees. Talvel koondub melu ikkagi peamiselt nädalavahetustele ja on väga seotud ilmaga. Kui meil on kehv talv, siis on ka inimesi vähe,“ selgitab Nigol.
„Palju inimesi käib siinkandis nostalgiast – nad on kunagi olnud Otepääl laagris ja tulevad nüüd tagasi. Ja ei maksa arvata, et Otepää spordirajad sobivad oma raskusastmelt vaid sportlastele – ei sugugi, me oleme Eesti turismi- ja spordimeka ning siin leidub igas raskusastmes radu ja avastamist kõigile.“
Ruumi võimalusi arendatakse ka meeskondadele
Praegu on Otepää Apartmets sobilik pigem üksi või perega kaugtööle tulijatele, kuid õige pea hakatakse vastu võtma ka suuremaid seltskondi. Hoone alumisele korrusele valmib saal, kus saab pidada oma osakonnaga koosolekut, motivatsiooniüritust või teha ajurünnakut uute ideede genereerimiseks. Samas asub ka kaminaruum ja saun ehk kõik meeskonna väljasõidu korraldamiseks vajalik on mugavalt lähedal.
Toitlustuse eest hoolitseb iga Otepää Apartmentsi külastaja ise. Muret sellega ei ole, sest ümbruskonnas on palju söögikohti ning Merano Pizza lausa samas majas. See on ka suure tõenäosusega üks Otepää menukamaid söögikohtasid läbi aegade. „Pizzakoht on siin tegutsenud üle 20 aasta ja elanud üle kõik ajad. Koguaeg on seal järjekord! Kusjuures Otepääl on proovitud hakata pizzat mujalgi tegema, aga see asi ei ole hakanud edenema,“ selgitab Nigol Merano pizzakoha fenomenaalsust.
Küsin Otepää Apartmentside peremehelt ka mõne kaugtöösoovituse. „Tegin koroonaajal kolmveerand aastat kaugtööd ja sain aru, et see polegi nii väga lihtne. Väga oluline on hoida rutiini. Asi läheb muidu käest ja sa hakkad tegema seda, mis on mugav. Nõnda võib olla väga raske naasta tavapärase tööolukorra juurde,“ sõnab Nigol.
„Enesekontroll peab olema kõva ja hingelt peaksid olema pigem ettevõtja, kes oskab arvestada oma aega. Minu arvates on kõige raskem teha distantsilt palgatööd, eriti pikemat aega. Kontakt tööandja kipub kaduma. Jah, Zoom on väga hea ning päästab meid paljudest mõttetutest koosolekutest, kuid ta ei asenda suhtlust seal, kus on vaja inimesega päriselt silmast-silma kokku saada.“
Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks