Töökoha rent loomise paradiisis

[Liiva-ATE oli kaugtöövõrgustiku Kupland liige kuni 2023. aasta oktoobrini]

 

Kaugtöö ei pea sugugi olema ainult ninapidi arvutis sehkendamine, vaid selle saab miksida loominguliste töötubadega. Võru kesklinnas asub üks väga ebatraditsiooniline kaugtöökoht Liiva-ATE. Siin on õhk tiine loomingulisusest, sest kokku saavad kaugtöö ja rõõm oma kätega loomisest


Liiva-ATE on kui Telliskivi loomelinnaku või Aparaaditehase Võru variant. Viimased paar aastat on Kandle kultuurimaja naabruses asuvat Liiva-ATE hoonet asustanud hoogsalt loominguline seltskond erinevatest kunstnikest ja loomeinimestest. Siin asuvad nende töökojad ja ateljeed. „Ehte- ja tekstiilikunstnikud, keraamik ja nahakunstnik, filmi- ja disainiinimesed - kokku on meil siin 13 loomingulist inimest,“ loetleb Liiva ATE eestvedaja Kristel Onno.

 

Vana garaaži uuestisünd


Kõige värskem uuendus Liiva-ATEs on sel suvel valminud galerii ja stuudio-pood. Need asuvad üsna ebaharilikus kohas – endises garaažis, ja just siia ootab Kristel meeskondasid kaugtööd tegema. Vabakutselise kultuurikorraldaja ja turundajana on Kristel ka tihti just stuudio-poe vaateakna juures tööd tegemas. Meeskondadele saab sättida lauad-toolid just nii nagu koosoleku või koolituse pidamiseks mugav ning kui ametlik osa on läbi, saab sealsamas ette võtta mõne töötoa. „Inimestele meeldib väga teha midagi oma kätega, mõte hakkab siis lendama ja argised mured kaovad. On lõbus ja arendav,“ teab Kristel. 

 

Kõige menukam töötuba, mida Liiva-ATEs tehtud, kannab nime Svipsis pintsel. „Snäkid, vein ja maalimine. Sobib kõigile, nii neile, kel on maalimisoskusi kui ka täiesti algajatele,“ räägib Kristel. Töötubasid saab korraldada mis iganes teemadel ja need võivad olla väga praktilised, näiteks nahast võtmehoidja või kaarditasku tegemine. 

 

Ole matemaatik või ravimiesindaja, Liiva-ATE ootab!

 

Tulles tagasi kaugtöö juurde, siis Liiva-ATE uksed on lahti töötajatele kõikidelt elualadelt. „Ei pea sugugi olema tingimata loomeinimesed, oodatud on kõik,“ ütleb Kristel. „See on just tore, kui siia satuvad ka täiesti teiste elualade inimesed, kellel otseselt kunsti ja loominguga mingit seost pole.“
Eelkõige sobib Liiva-ATE koosoleku pidamiseks või koolituse korraldamiseks sellistele meeskondadele, kes vajavad ruumi omavahel suhtlemiseks. Stuudio-poe saali saab muuta koosolekuruumiks 10-15le inimesele.

 

Paik asub otse Võru südames, kuid parasjagu tagahoovis ehk et liiklusmüra siia ei kosta ning tööd saab teha rahus ja vaikuses. Lõunapausiga pole muret, sest Võrus leidub söögikohti iga nurga taga. Samuti on võimalus tellida toit ka kohapeale. 

 

„Meie soov on, et siia tööle tulnud inimene saaks meilt inspiratsiooni ja positiivse kogemuse. Kaugtöövõimaluse mõttes oleme me kindlasti Kuplandi teistest kohtadest erinev, sest siin tegelikult töö tegemisele miski ei viita. Aga kas peabki? Kontorist vaheldus ongi ju see, mida kaugtööd tehes soovitakse saada ning meie juures saab seda kindlasti,“ leiab Kristel.  
 

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Tutvu Liiva-ATE keskkonnaga >>>