Tööturism Euroopa kaardile ehk diginomaadid Kuplandi!

[Räpina loomemaja oli kaugtöövõrgustiku Kupland liige kuni 2023. aasta lõpuni]

 

Idüllilises Räpinas leidub lisaks kaunistele aedadele, kuulsale aianduskoolile ja veel kuulsamale paberivabrikule ka mõnus pesa kaugtöö tegemiseks – Räpina loomemajas saab selle ette võtta kogu meeskonnaga ja paarkümmend sammu eemal Koiva majas privaatses kontoris omaette. 

 

Juba asukoha poolest on see kaugtöökoht ülimalt inspireeriv – ühelt poolt saa siin segamatult rahus ja vaikuses töötada ning kui tööle vaja pausi teha, siis ümberringi on ka palju põnevat avastamist nii kultuuri- kui ka loodushuvilisele. 

 

Räpina loomemaja eestvedaja Leo Kütt ütleb, et siia võiksid tulla inimesed, kes tahavad saada kontorist vahendust ning tunnevad huvi siinse kultuuri vastu. Ja valik on suur, sest Räpinast lõuna pool ootavad Setomaa ja Võrumaa oma kauniste paikade ning rikkalikke sündmustevalikuga, põhja pool Peipsi ääres aga saab tutvust teha vanausuliste põneva ja arhailise elustiiliga. „Loodushuviline leiab siitkandist palju puutumatut loodust – Võrumaa kuplid, Meenikunno raba, salapärase ja avastamata Emajõe-Suursoo ja muidugi Peipsi järve kõigi oma väärtustega,“ räägib ta. 

 

Kaugtöötegemine on tõeliselt õitsele puhkenud koroonaajaga seoses. Ja see ei ole nii mitte ainult meil Eestis, vaid igal pool üle maailma. On tõeline diginomaadide ajastu! Just sellepärast leiab Kütt, et kaugtöö võimalusi Kuplandis ehk Kagu-Eestis tuleks tutvustada kindlasti ka väljaspool Eestit, näiteks Euroopas. See on meie võimalus arendada tööturismi. „Kaugtööle tulijad otsivad tavaliselt vaheldust oma tavalistest tingimustest. Nende soov on ühendada töö puhkamise ja ka reisimisega. Miks mitte ei võiks meile siia tulla inimesed tööle kõikjalt Euroopast?! Meil leidub küllaga põnevat vaatamiseks ning samal ajal on olemas ka võimalused kaugtöö tegemiseks,“ ütleb Kütt. 

 

Räpina loomemajas võib kaugtööd teha meeskonna väljasõiduna, korraldada siit digivahendusel koolitusi või koosolekuid, luua siia oma ettevõttele ajutine kontor või teha tööd privaatselt. Kõik seadmed ja võimalused on olemas, internet jookseb läbi kaabli nobedasti ning sisustus on seljasõbralik. 

 

Meeskondasid oodatakse kaugtööle Räpina loomemajja, üksikud kaugtöötajad saavad aga rentida töökoha veidi eemal Koiva majas. Huvitava nimega majal on kirju ajalugu: ta sai nime Koiva- nimelistest möldritest, kes ehitasid maja. Hiljem asus villamõõtu hoones lasteaed, siis muusikakool ning siis seisis ta ligi 10 aastat tühjana. Alles viimasel paaril aastal on Koiva maja saanud uue hingamisee – pärast korrastamist tegutseb siin hulk kohalikke väikeettevõtjaid.

 

Kaugtöö tegemise üks võlusid on võimalus teha seda paindlikult, just siis, kui tööhoog kõige suurem. Koiva majas pole sellega muret – maja haldaja on väga paindlik ning põhimõtteliselt on võimalik siin tööd teha kasvõi öösel.

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Uurin Räpina loomemaja pilte ja lisainfot >>>