Valik on Sinu: kohvikumelu või privaatne kontor

Mida teha Valgas? Piirilinna Valga südames otse peatänava ääres asub Kohvik Johanna, kus tulijat ootavad hõrgutavad koogid, mõnus kohvikumelu ja ka head võimalused kaugtööks. Kohviku teisel korrusel peidab end nimelt privaatne kontor, kus saab pidada koosolekut, teha veebiülekannet või ajada korda mõned keskendumist nõudvad tööasjad. 

 

Johanna lugu on eriline. Nimelt sai see kohvik alguse kodukohvikute päevast ja Pavlova koogist. „Osalesime perega kodukohvikute päeval ja meil läks väga hästi. Saime imetoredaid kiitvaid hinnanguid ning sealt tekkis mõte, et võiks päriselt hakata kohvikupidamisega tegelema,“ räägib kohviku perenaine Jana Kikkas. Ta tunnistab ka, et kohvikupidaja amet ei kuulunud varem tema unistustesse ning toidutegemist ja küpsetamist pole ta spetsiaalselt õppinud, vaid lihtsalt väga-väga naudib neid tegevusi. Ja eks ole toiduga ju nii, et kui see on armastusega tehtud, siis ta ongi hea!

 

Eraldumisvõimalus koosolekute pidamiseks

 

Jana on kogu elu teinud müügitööd ja kogenud kaugtöötegijana teab väga hästi, millised peavad olema töötingimused, et asjad jõudsalt edeneks. Just selles vaimus ongi sisse seatud koosolekuruum Johanna teisele korrusele. Siin on võimalus eralduda kohvikumelust ning leidub kogu tõhusaks koosolekuks, ajurünnakuks või koolituseks vajalik sisseseade alates mugavatest toolidest-laudadest kuni ekraanideni. Koosolekut mahub siia pidama kuni 24 inimest. Lihtsaks teeb asja see, et toitlustus on samas käe-jala juures

 

Nimelt ei paku Johanna kohvik vaid kooki ja kohvi, vaid ka kerget lõunat. Siit saab suppi ja salatit. Kusjuures suppe kiidab kogu linn ning mõnikord on juhtunud lausa nii, et juba 45 minutit pärast kohviku avamist on supp otsas.  „Ei paku me mingit imesuppi, vaid ongi täiesti tavaline korralikult valmistatud söök heast ja kvaliteetsest toorainest,“ muigab Jana vastuseks küsimusele, et kas ta keedab mingit imesuppi. „Meie põhimõte ongi see, et teeme lihtsaid toitusid, kuid seejuures ei anna järgi toorainete kvaliteedis. Näiteks ei kasuta kookide valmistamisel pulbreid, taimerasva ega valmis kondiitrikreemi. Kõik see on maitses tunda ja inimesed hindavad selliseid valikuid.“

 

Üks linn, kaks riiki

 

Loomulikult võetakse Johannas rõõmuga vastu ka üksi kaugtööle tulijad või väiksemad seltskonnad. Ka nendele pakub Jana privaatset kontorit, kus saab rahulikult tööle keskenduda. Võimalus on end ajutiselt Valka kaugtööle sisse seada kas mõneks tunniks või kasvõi mitmeks päevaks. 

 

Meeskonnaürituse korraldamiseks on Valga üsnagi eriline paik. Ta on ju piirilinn ja ühe käiguga saab läbi lipsata ka Läti poole pealt ehk käia ära välismaal. Täpselt nii nagu ütleb Valga tunnuslause: üks linn, kaks riiki!

 

Viimaste aastate jooksul on Valga linnapilt ka palju ilusamaks muutunud. Rongiühendus on Valgal Tallinnaga väga hea ning just rongiga saab siit pealinna kõige kiiremini. Johanna kohvik asub rongijaamast ca 10-minutise jalutuskäigu kaugusel ning on mõnus paik, kus rongi oodates kohvitassi ja Jana meisterdatud hõrgu Pavlova kõrval aega parajaks teha. 

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Tutvu Kohvik Johanna keskkonnaga >>>