Kaugtöö korraldamine keset kuppelmaastikku

Otepää lähedal nelja maakonna piiril Valgjärvel asub paik, mis pärit justkui mõnest romantilisest filmist – lõputud õunaaiad ning koos tegutsevate põlvkondade käe all moodsas tööstuses valmiv hüva siider.  

 

Aga see pole kõik – hiljuti avas siin uksed restoran KODAS (võru keeles kotkas – toim.), restoranikeldris peidab end hubane kinosaal ja suviti korraldatakse õunaaias kontserte. Kujuta ette, kuidas võiks sellises keskkonnas edeneda kaugtöö tegemine!

 

Töö siin inspireerivas paigas lendab, sõnab Siidrikoja KODAS peremees Sulev Nõmmann. Ta leiab lausa, et just tänu koroonapandeemiale on kaugtöö saanud tähenduse ning tagasi seda vankrit enam pöörata ei saa. „Inimesed, kes on nüüdseks aasta elanud distantselu, korraldanud oma elu kaugtööna maakodudest kaugel eemal linnakärast ja saanud sellega suurepäraselt hakkama, ei tule enam kunagi kontoritesse tagasi,“ ütleb ta. Ka tema enda pere on üheks selliseks näiteks: „Meie elame Lõuna-Eestis statsionaarselt alates 2020. aasta 1. märtsist ja ükski jõud ei pane mind enam Tallinna tagasi kolima. Olen sel aastal käinud Tallinnas neli korda ja ei näe mingit põhjust, miks oleks seal vaja tihemini käia.“ 

 

Tahad näha tööstuse hingeelu – tule KODASesse!

 

Kuplandi kaugtöövõrgustikus paistab KODAS väga silma. Ta on tööstusettevõte, kuid mitte ainult. Nõmmann sõnab, et algusest peale on olnud idee võtta vastu ka külalisi ning pakkuda tulijatele kohapealset elamust – meeldejäävalt head toitu, jooki ja mõnusat olemist. „Tekitame täiesti teadlikult tõmmet oma toodete suhtes, sest kõige toredam on, kui inimene tuleb meie juurde ja siin armub meie jookidesse. Kaasaegne maaettevõte peabki meie arvates tegelema asjadega laiemalt,“ ütleb ta. 

 

Kuplandi võrgustikuga liitumine oli Siidrikoja jaoks igati loomulik, sest ollakse väga avatud mõttelaadiga ning alati valmis jagama oma oskusi, teadmisi ja kogemusi.  Juba tehast ehitades loodi siia juurde ka majutusvõimalused, et näiteks üliõpilastel või praktikantidel oleks kus ööbida. Nõmmann usub, et tööturism kogub hoogu samamoodi nagu tööstusturism, millega KODAS samuti tegeleb. „Masinad ja millegi tootmine on inimestele põnev, seda tahetakse näha,“ ütleb ta. „Inimesi huvitab, kuidas maal elatakse ja hakkama saadakse.“

 

KODAS pole oma pakutavaid kaugtöö võimalusi seni eriti laialt reklaaminud, kuid sellest hoolimata oodatakse nii kaugtöötegijaid nii üksi või ka mitmekesi. Siin saab töö tegemiseks eralduda kas omaette privaatsesse kontorisse või teha kaugtööd meeskonna väljasõiduna. Eestisse võiks julgemalt kutsuda kaugtööle ka inimesi välismaalt, sest seegi trend kogub kõikjal hoogu ning meil on, mida näidata, leiab Nõmmann. KODASe pererahva trumbiks on ka nende keeleoskus. Nii pereisa, pereema kui ka  nende neli last, kellest pea kõik ettevõtmises vähem või rohkem kaasa löövad, räägivad heal tasemel mitmesuguseid keeli. 

 

Kaugtööle tulija leiab KODASe ümbrusest mitmesuguseid võimalusi meelelahutuseks ja aktiivseteks tegevusteks aastaringselt. Otepääle on siit vaid 12 kilomeetrit, see aga tähendab, et käe-jala juures on Pühajärve spaa, discgolfi rajad, kilomeetrite kaupa maalilisel kuppelmaastikul kulgevaid matka- ja suusaradu ning mäesuusakeskused. 

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Uurin KODASe kaugtöökeskkonda lähemalt >>>