Kaugtöö tegija, kellele kõik vajalik on käe-jala juures

[Tõrva Raadio oli kaugtöövõrgustiku Kupland liige kuni 2023. aasta lõpuni]

 

Valgamaal koduses väikelinnas Tõrvas on kaugtöö tegemiseks väga huvitav paik – kohaliku raadio ruumid. Siin saad oma ajutise kontori üles sättida otse raadiostuudiosse!

 

Tõrva Raadio asub linnakese keskväljaku ääres, sest klassikaliselt on raadiotöö selline, kus sa peadki olema keset sündmusi. Ja kui Tõrvas mõni suurem sündmus aset leiab, siis ikka enamasti südalinnas. Noorteprojektina 2014. aastal ellu kutsutud Tõrva Raadio (sagedusel 90,0MHz)  tegutseb hooajaliselt – otsesaateid tehakse siit suvel ja talvel. Kui aga raadiosaadetes on paus ehk sügisel ja kevadel, siis saab ruume kasutada muuks tegevuseks, näiteks kaugtöö tegemiseks.

 

Tõrva Raadio on huvitav ettevõtmine mitte ainult selles mõttes, et kajastust leiavad haaravad teemad, vaid ka tegijate ja saatejuhtide nooruse tõttu. Võimalik, et tegemist on Eesti nooruslikuima raadiokanaliga, sest õhinapõhiselt tehtav raadio tõmbab magnetina ligi aina uusi noori raadiohuvilisi, kes saavad siin võimaluse proovida põnevat raadiotööd  ja, kes teab, ehk ainest ka tulevaseks elukutseks. 

 

President kaugtööreisil ja Tõrva Raadio noored

 

Raadioruumid koosnevad kahest stuudiost ja kontoriruumidest. Tõrva Raadio arendusjuht Sirli Pippar kasutab ka ise väga sageli raadioruume just tööasjade korda ajamiseks. Sirli töötab Elvas, kuid katsub võimalusel teha Tõrvast kaugtööd, sest nii on igas mõttes säästlikum. „Kodus on tööasjadesse süveneda keeruline, kuid raadioruumides leian alati paiga, kuhu seada üles oma ajutine kontor,“ sõnab ta. „Kaugtööd tehakse Tõrvas üldse palju, eriti oli seda tunda koroonaajal. Bussiliine jääb vähemaks, transport on läinud väga kalliks ja kes vähegi saab, see katsub optimeerida oma töösõite niipalju kui võimalik.“ 

 

Mitu ruumi

 

Kaugtöö tegemiseks on raadios mitu võimalust. Võib tulla üksi ja töötada eraldatult helistuudios, kus on töötegemiseks vajalik laud ning tool olemas. „Hea vaikne koht kõnede või kasvõi podcastide tegemiseks,“ sõnab Sirli. „Olemas on ka kogu helisalvestuseks vajalik tehnika, näiteks teen ka ise siin raadioreklaame.“

 

Kui töökohta on vaja mitmele inimesele, siis suures ühisruumis asuva töölaua taha mahub lahedalt töötama 10 inimest. Siin saab pidada näiteks koosolekut või korraldada meeskonna koolitust. Samuti on ruumi mahutada kontoritööle 5-6 inimest ja luua klassikaline ühiskontor. Sirli ütleb, et raadioruumidele tavapärast sigin-saginat pole vaja karta, sest otse-eetrid toimuvad vaid suvel ja talvel ning muul ajal on raadiotegijad seotud muude projektidega ja majas üldiselt vaikne. „Aeg-ajalt raadiotöötajad ruume kasutavad, kuid alati on võimalik töögraafikuid sättida nii, et üksteist ei segata,“ selgitab ta. 

 

Tõrva Raadiosse tuleb internet valguskaabliga ehk internetti jagub nii raadiosaadete edastamiseks kui ka muuks tööks. Olemas on kõik kaugtööks vajalik alates väga heast valgustusest kuni ergonoomilise mööblini. Tööpäeva jooksul saab kohvi ja teed teha kööginurgas ning ümbruskonnas leidub mitmeid hea menüüga söögikohti, kus keha kinnitada. 

 

Kaugtööle Valgamaale

 

Tõrva asub Tallinnast 200 kilomeetri kaugusel Valga ja Viljandi vahel. Tõrva Raadio on siinkandi ainuke Kuplandi võrgustiku kaugtöökoht. Eesti lõunaserva tasub tulla lausa mitmeks päevaks ja ühendada siin kaugtöö võimalused mõnusa vaheldusrikka puhkusega linnakärast eemal. 
Majutuse pärast pole vaja muretseda. Vaid 300 meetri kaugusel Tõrva Raadiost asub Tõrva Veemõnula – hiljuti rajatud hotell ja spaakeskus.

 

Kodusemat majutust pakub Tõrvas Supelungi kodumajutus ja mõisniku kombel saab mõnuleda Taagepera lossis asuvas Wagenkülli spaas. 

 

Sirutuspausi inspiratsioon Kuplandis Tõrva terviseradadel. Foto: Sven Začek

 

Lõõgastavat vaba aja tegevust leidub Sirli sõnul samuti igale maitsele. Ümbruskonnas on palju ilusaid matkaradu ning neil saab liikuda igal aastaajal. Tõrvas on kaks ujumisrannaga järve ja isegi kino. Muide, kinoasjanduse eestvedamine on jällegi kohalike aktiivsete noorte pärusmaa. „Tõrva on küll väike, kuid meil siin elu käib ja koguaeg midagi toimub. Samuti on siin kaugtöötamiseks olemas kõik võimalused,“ sõnab Sirli.  

 

Vaata lisa & võta ühendust >>>