Kaugtöö uudiskiri nr 24

Kuidas jääda terveks, nii füüsiliselt kui vaimselt?

 

Selles uudiskirjas jätkame mõnes mõttes eelmisel kuul kajastatud biohäkkimise teemat. Tänavuse sTARTUp Day üks võtmekõnelejatest oli Marcel Gasser, kes alustas oma ettekannet sellega, kuidas iga ettevõtja unistab ilmselt kõige enam tunnustamisest. Üks suurim tunnustus on tõenäoliselt ettevõtte edukas müümine. Ometi, Marcel ise, pärast 10 eduka ettevõtte asutamist, pidi ta 2014. aastal avastatud ajukasvaja tõttu jätma kõik ning tegelema tervisega. 

 

Kuplandi inspiratsioonihetk: Marcel Gasser sTARTUp Day pealaval

 

Tänaseks on Marcel nn varajasel pensionil olev täiskohaga diginomaadist äriingel, kes külastanud enam kui 100 riiki, tegelenud reisides füüsilise tervise taastamise ja vaimse tarkuse kogumisega. Pärast vähi seljatamist on tema missiooniks on aidata ettevõtteid ja investoreid, et nad saaksid seatud eesmärgid viia vastavusse sisemise selguse ja rõõmuga. Kui need on vastavusse viidud, elad ka täisväärtuslikku elu.

 

Marcel on jõudnud tarkuseni, et edu peitub harmoonias, teistega kontaktis olemises. Edu peab ajama inimest taga, mitte inimene edu. Kui inimesed hoiavad ennast soorituse ja saavutamise lainel, põlevad nad läbi ja ei saagi aru, miks. "Inimesena keskendume liiga tihti sellele, kuidas midagi teha, kuigi peaksime rohkem küsima hoopis: "Miks? Mida?"

 

Mitte keegi meist ei saa mööda hetkedest, mil selguse loomine on hädavajalik. Mis tahes olukorras inimene on, selguse loomisest kõik algabki. Selleks tuleb võtta aega - reflekteerida, mediteerida, minna retriidile... Nende hetkede kaudu leiab üha enam enesekindlust. Usaldus on omakorda enesekindluse tulem.

 

Kui startup maailmast rääkida, siis investorid otsivad usaldust, nad tahavad osta enesekindlust. Alguses ei ole startup'il ette näidata numbrilisi tulemusi - kasumlikkust nähakse alles hiljem. Alguses tahetakse investori vaatest näha enesekindlat ettevõtjat ja piltlikult öeldes - investeeritakse need miljonid inimestesse. Midagi ei saa selle vastu, kui ettevõtja päriselt usub ettevõtmisesse ja oskab seda väljendada. 

 

"Ole aus, ole autentne! See on uus valuuta selles maailmas," rõhutas Marcel oma ettekandes. Ausus peab olema nii heal tasemel, et elu lõpus oleksid enda üle uhke. Mitte ei taipaks siis, et Sa polnud Sina ise või et see kõik oli lihtsalt suur show... 

 

Lisaks aususele peab ka ettevõtja ja kliendivaheline kommunikatsioon olema võimalikult probleemideta, sujuv. Marcel julgustas otsima teed ettevõtja südamest kliendi südamesse. Teenusepakkuja võib olla kõrgete ootustega ja geenius enda arvates, kuid samal ajal kliendid ei pruugi mõista tema teenust. Teisisõnu, mõistus ja süda ei räägi ühte keelt. Kõigepealt peab jõudma ühe osapoole südamest mõistusesse, siis teise inimese mõistusesse ja edasi tema südamesse. Üsna keeruline, aga keda see teema huvitab, võib guugeldada "brain and heart coherence".

 

Veel nippe:

  • Ole pühendunud, lahke, soovi head teistele. Ole alandlik oma klientidega. Isegi kui Sa ei tea vastust kliendile - ütle ausalt, et Sa ei tea või ei saa hetkel, aga mõtled välja.
  • Harjutus: pane kõik, mida tead, ühte kasti, ja viska see aknast välja. Loobu kõigest. Seejärel - ole uudishimulik, õpi teistelt.
  • Ära küsi vähem probleeme, vaid rohkem oskusi. Ära küsi, et elu oleks lihtsam, vaid seda, et Sa oleksid parem. Pööra mündile teine külg.
  • Vaigista meelt (nt roheluses jalutades) ja Sa kuuled oma intuitsiooni, leia selguse loomise hetki igas päevas. Kuplandis kindlasti võimalik ;)

 

Kuplandi seiklused pildis

 

Kuplandi võrgustiku jaoks oli august kuu, mil sai nii regioonipiiride sees kui väljas kaugtööteenuseid tutvustada. Mõned näited: 

 

  • ARVAMUSFESTIVAL

Arvamusfestivalil Kuplandist rääkimas. Foto: Rainer Eidemiller

 

  • ÖKOFESTIVAL

Foto: Sander Silm

 

  • sTARTUp Day

Uued Kuplandi sõbrad Jaapanist

Huvilised sTARTUp Day'l

 

Kuplandis toimus veel Startup Estonia regionaalarengu töörühma koosolek, millest videokokkuvõttet näeb Instagram'is.

 

Kuplandi teenusepakkujad said tuttavaks Michelle Maree'ga - The Nomad Escape'i eestvedajaga, kellest oli juttu eelmises uudiskirjas.

Michelle Ettevõtlusmajas Kuplandis

 

Kõik on uus septembrikuus - proovi Sinagi kaugtööd Kuplandi kohas, mida veel külastanud pole! Vali endale sobivaim koht SIIN >>>