Mida üks tippjuht võiks vajada väga heade otsuste jaoks?
Otsuste vastuvõtmine toimub iga päev. Nii vähemtähtsad ja kaalukad otsused akumuleeruvad aja jooksul, kujundades tulevikku.
Kui guugeldada, mitu otsust inimene päevas teeb, saab kiireks vastuseks 35 tuhat. Ometi, kui kaevata sügavamale, siis sellist arvu toovad välja küll mitmed allikad, kuid viitavad kõik ainult ühele, ja mitte eriti konteksti sobituvale algallikale. Kui arvestada, et kaheksa tundi inimene magab (ideaalis) ja 16 tundi (57 600 sekundit) on aktiivset ärkvelolekuaega, tähendaks see justkui ühte otsust iga 1,6 sekundi järel.
Kui otsida infot edasi otsuste vastuvõtmise sageduse kohta, leiab ka termini „väga hea kvaliteediga otsused“, mida üks maailma rikkamaid mehi – Jeff Bezos – tahab päevas tahab teha kolm. Warren Buffet aga aastas kolm. Ja kui lugeda nende meeste päevarutiini kohta, tundub see väga mõnus.
Jeffil kaheksa tundi und, mõnus hommikukohvi nautimine, lastega hommikusöögi aeg ja esimene koosolek alles kell 10. Kusjuures – lõuna ajaks võiks olla tõsisem mõttetöö tehtud. Ta on jõudnud selle tõdemuseni, et kvaliteetseid otsuseid ei saa vastu võtta väsinuna või pahuras olekus. Sama mõtet toetab ka teadus.
Kindlasti võib eeldada, et nad on mõlemad sellise elu nautimise rütmiks oma meeskonnad hästi tööle pannud. Ilmselt nii ongi. Juhtide jaoks, kellel raha on palju või isegi piisavalt, et mitte muretseda homse pärast, muutuvad kõige tähtsamaks aeg ja inimesed.
Eeltoodud näited annavad alust arvata, et ka maailma mõjukad tahavad ennast tunda tavaliste inimestena. Maailma rikaste TOP’i eesotsas olev Walmarti omanik ja kunstikollektsionäär Alice Walton naudib neid hetki, kui saab VIP-ide kõrval teha muuseumituuri nn tavalistele inimestele, kellel pole aimugi, kes Alice on.
Ometi väga tähtsad, kogu korporatsiooni või pärimisvaradega õiglast toimetamist puudutavad otsused, jäävad juhtide kanda. Kuna ka juhid ei pääse kaugtööst, siis keskkond, kus viibida, peab suurepäraselt toetama inimeseks olemist. Lõõgastunud, väljapuhkamist soosivat olekut, et neid üksikuid, aga tähtsaid otsuseid vastu võtta.
Suvi Kuplandis
Suvi on suures plaanis puhkuste aeg, aga on neid paare, kellest üks on puhkusel ning teine peab aeg-ajalt siiski videokõnesid tegema sooviga, et videotaust oleks viisakas ja asjalik.
Kanepi külalistemaja sellise kiirpäringu sai ja neli tundi hiljem oli üks välismaalane Kuplandi kogemuse saanud ning teenusega väga rahul.
Kanepi külalistemaja laskekeskust käis uudistamas igati lahke ja sõbraliku oleku ning hea huumorimeelega peaminister Kaja Kallas.
Foto: Erakogu
Ka Jaagup Kreemile ja Arlet Palmistele lasketiirus meeldis, nende meelelahutussaadet „Kurvist kurvi“ saab näha reedel, 6. augustil kell 21.30.
KODAS restoran, mis kevadel avati, on saanud tohutult populaarseks. Restorani tuumiku moodustavad neli noort naist. Väikese ajaga on nopitud Postimehe nädala restorani tiitel ja pälvitud Flavours of Estonia tähelepanu.
Kui siiani on pidanud nädalavahetuseks lauabroneeringuid tegema, siis nüüdsest on tark juba ka nädala sees broneerida. Restoran on avatud kolmapäevast pühapäevani, broneeringuid saab teha telefonil 5885 6038 ja restoran@kodas.ee või läbi sotsiaalmeedia @kodasresto.
Foto: Donna Mägi @ilumidonna
KODASesse kaugtööle tulles võib kohata sageli välismaa insenere, kes ka ise kaugtöö vormis asjalikult toimetavad. Toimuvad ka mitmed eksklusiivsemad kontserdid – hiljuti käis külas NOËP ja augusti lõpus tuleb sinna Lexsoul Dancemachine.
Foto: Donna Mägi @ilumidonna
Kuna Suure Muna kohvikus on tavaliselt palju rahvast, siis lisaks söömisele saab ka kaugtöölauda #kupland broneerida SIIN.
Foto: Suur Muna
Muuhulgas armastavad Suures Munas kaugtööd teha meie lõunanaabrid!
Foto: Suur Muna
Liiva-ATE, mis on nii töö- kui ka kohtumispaigaks kohalikele kultuuri- ja kunstihuvilistele, avas juuni lõpus uue stuudiopoe ja kanal-galerii. Ühtlasi ollakse kaugtööteenuseid laiendamas üksikisikutelt meeskondadele.