Uudiskiri nr 13

Kaugtööfänn, kas Sina tead, kuidas tervislikult istuda?

 

Kas oled kunagi öelnud koolilapsele "Istu sirgelt!"? Aga kas oled ka mõelnud, kuidas on lood Sinu endaga?


Kuna iga kolmas kuni neljas inimene on kogenud kaelavalu, valu õlgades või seljavalu, on need laialt levinud terviseprobleemid. Kui pea kaldub ette, muutub see oluliselt raskemaks, tekivad kaelavalud. Klahve klõbistades tekivad teatud sundasendid kätele ja pingetunne läheb õlavöötmesse. Kui "mõnuleda" läpakaga diivanil või tugitoolil, on ülaselg toetatud taha, aga alaselg tihti "omapäi" ja toetuseta.

 

Ilmselt oled ka märganud, et turult leiab igasuguseid imevidinaid, mis lubavad, et hoiavad Sind ja muudavad ekraanidega töötamise Sinu kehale turvalisemaks. Kehahoiakuekspert Michelle Joyce on ise hulganisti ergonoomilisi vidinaid testinud, kuid jõudnud veendunult tõdemuseni, et hirmujutud tuleviku küürakatest seljasarvedega inimestest ei ole kuidagi paikapidavad ega eetilised, sest ei aita päris probleemi lahendada. 

 

Kaelavalude ennetuseks töötab soovitus, et telefoni/ekraani võiks tõsta näole lähemale. Samuti võiks teha igapäevaselt nn topeltlõua harjutust (mis muide ei tähenda kommide söömist kohvipausi ajal, vaid pea tõmbamist tahapoole ☺).

 

Sirge, viksi ja viisaka koolipoisi moodi istumine pole ka lahendus - kehale hea asend ei tähenda "rind ette" löömist, sest see asend ei luba lõõgastuda. Õige on katsetada rindkere avatumat olekut sedasi, et tunneksid ennast lõõgastunult. Vaagna asend peab olema õige. Kuidas seda kontrollida? 

 

Akupunktuuriproffi Ester Gokhale'i antud nipp on - kujuta istudes ette, et kui sul oleks saba, poleks see istudes jalge vahel, vaid kenasti taga - seal, kus ta olema peab. Lisaks on tal ka alaselja toetamiseks mänguline harjutus, mida ta kutsub venitatud istumiseks ja seda saab vaadata SIIT.

 

Kiropraktik Scott Donkin rõhutab, et istumine on harjumus ning see on iga inimese enda teha, kas istuda tervislikult või tervist kahjustavalt. Ta on välja pakkunud harjutuse:

  • Istu sirge rühiga, õlavööde avatud mõnusas olekus. Hinga sisse. Hinga välja. Nüüd tee seda sügavamalt - nii sisse- kui väljahingamist.
  • Nüüd kummarda pea ette. Hinga uuesti sisse-välja. Ja siis sügavalt sisse-välja.
  • Ilmselt said vahest aru. Diafragma õhuvool oli ette kummardades takistatud. 

Kõige olulisem on muutuda teadlikuks igal hetkel, kuidas oma keha hoiad. Tasub ka mõelda beebidele ja väikelastele - nemad tunnevad ennast hästi!

 

Veel nippe:

  • Hoia lihased tugevana. Käi jõusaalis ja jälgi, et tarbid igapäevaselt valgurikkaid toiduaineid!
  • Käi professionaalses üldmassaažis, ideaalis 1x kuus. Kui on jäänud pikem (nt aastane vahe), võta kuu aja jooksul vähemalt neli sessiooni järjestikustel nädalatel ja küsi massöörilt ausalt tagasisidet, kas sellest piisab... 

 

 

Kupland arendab!

 

Jah, võluvits ei peitu toolides, laudades või muudes lahedates atribuutides, küll aga võib mööbel muuta lihtsalt keha hoidmise lihtsamaks. Võttes kõik need õige kehahoiaku tarkused kaasa, saab juba sel sügisel katsetada Kuplandi kohtades kaugtöömööbli komplekti. Komplekt on sündinud koostöös puidutöötlemise kompetentsikeskusega TSENTER, eelkõige Lauri Semevsky ja Erkki Naarise eestvedamisel.

 

Kõik sai alguse aasta aega tagasi Vunki Mano! loometalgutel, aga tänaseks on TSENTRI tootearenduse protsess lõpusirgel. Loodetavasti leiame turult ka huvilise tootja - et komplekti saaks soetada ükskõik kes oma koju. Universaalne lahendus nii täiskasvanud töötajatele kui noortele õppetöös.

 

Istuv asend

Istuv asend. Istumine ei toimu tavalise 90-kraadi nurga all, vaid põlved saavad toetuda põlvepadjale.

 

Seisulaud

Seisa ja tööta. Vali sobiv kõrgus vastavalt oma pikkusele.

 

 

Kupland kogemus

 

Saaremaa sõbrad käisid kolme päeva jooksul oma arendustiimiga lõõgastaval kaugtööl Suures Munas, Kagu-Eesti InnovatsioonikeskusesPesa hotellis ja Jõelaev Lonny'l.

 

Ettekanne Kuplandist Pesa hotellis

Kolmas päev Kuplandis. Pesa hotell.

 

Kuplandis võõrustasime meie sõprusmaakonna - Bad Segeberg, Saksamaa - välissuhete hoidjat, härra Rüdiger Jankonwskit. Käisime koos Pesa hotelli Kuplandi toas, Kanepi lasketiirus ja külalistemajas, Eesti Maanteemuuseumis ja Loovusaidas

 

Rüdiger Eesti Maanteemuuseumis

Maanteemuuseumi külastus.

 

Kupland jättis külalisele sügava mulje ja juba on ka plaanid tehtud, milliste sammudega tutvustame ennast kaugtöötajatele välisturgudel.

 

Uut Kuplandi kogemust pakub Sulle värkse tulijana Võrumõisa Äritare! Ühilda töö ja puhkus Võrus!

 

Võrumõisa Äritare peremees

Võrumõisa Äritare peremees Anti Haugas.

 

Uudista Kupandi kaugtöökohti >>>