Uudiskiri nr 15

 Jõuluaja saabudes on õhus tugevalt tunda, kuidas meeskonnad soovivad füüsiliselt kohtuda jõulupidudeks. Ka need, kes on paar aastat peamiselt virtuaalselt tööd korraldanud. Ilmselt kohtumised õnnestuvad nendel jõuludel juba paremini, kuna paljudel on Covid-19 antikehad kas siis vaktsineerimise või läbipõdemise teel olemas. 

 

Ometi on ka tulevatel jõuludel mitmeid neid tiime, kes otsustavad viimasel hetkel igaks juhuks füüsilise peo ära jätta. Kui ootamatult peaks nii minema ka Sinu ettevõttes, siis siin on mõned mõtted virtuaalseteks jõulukohtumisteks. Tõepoolselt, usaldus- ja ühtekuuluvustunne meeskonnas tuleb tavaliselt läbi füüsilise koosolemise, kuid hästi korraldatud virtuaalne pidu on parem kui üldse mitte midagi. Mõned mõtted selleks.

 

  • Virtuaalne kostüümipidu. Leppige kokku ühises riietuses - olgu selleks päkapikud, põhjapõdrad, jõuluvanad, piparkoogid, lumememmed.
  • Ostke sisse püstijalakoomik, kes ka Zoom'i või Google Meet'i sisse hüppab. Jäägu see teistele tiimiliikmetele üllatuseks.
  • Koomikule alternatiiv on kaasata tippkokk, kes õpetab virtuaalse silla kaudu kodus jõulumaiust tegema. Kõik saavad kaasa rääkida ja kirjeldada, kuidas neil läheb. Pärast võtta hõõgvein maiuse kõrvale, et juttu jätkuks kauemaks.
  • Mängige too-ära mängu. Nt juht loetleb üles tavalisi ja kummalisi asju, mida majapidamisest saab leida ning läbi ekraani ka leidu teistega jagada. Selle mänguga tuleb kindlasti sisse lapselik hasart, mida polegi võib-olla nii halb uuesti avastada!
  • Tantsige koos ühe muusika järgi. Väiksema meeskonna puhul saab teha ka lemmik (jõululu)hittide tutvustamist teineteisele.
  • Võib mängida virtuaalset bingot (ette valmistades küsimused "Kui hästi Sina tuled oma kolleegi?").
  • Jõulukinkide lunastamiseks saab kasutada mängulisi lahendusi - nt pakiautomaate. Personaliosakonna päkapikud varustavad töötajate lähima pakiautomaadi üllatusega ning ühise virtuaalpeo lõpus saab igaüks uksekoodi. Variant on ka teha loosipakid ja saata kinke teineteisele.
  • Andke üle aasta tiitlid selliselt, et igaüks midagi saaks vastavalt oma tugevustele (tugevused saab välja selgitada eelneva hääletusega).
  • Jõulusoovide saatel leppige kokku ja pange kalendrisse, millal uuesti päriselt kohtute. 

 

 

Kaameratest ja kaugtööst 

 

ETV Terevisiooni võttetiim käis novembris koguni kahel korral Kagu-Eestist otseülekannet tegemas. Mõlemal juhul oldi Kuplandi kohtades: 12. novembril Reegi majas Värskas (põigati ka Liiva-ATEsse Võrus) ning 25. novembril Eesti Maanteemuuseumis Varbusel.

Reegi majas kaameratega

Foto: Reegi Maja

 

Terevisioon Liiva-ATEsKuvatõmmis: Liiva-ATE (ERR)

 

Võrumaalt eetrisse läinud Terevisiooni saab järele vaadata SIIT.

 

Tartu2024 ja Terevisioon Eesti Maanteemuuseumis

Foto: Mana Kaasik / Tartu2024

 

Põlvamaalt eetrisse läinud Terevisiooni saab järele vaadata SIIT.

 

Veel uut novembris

 

Euroopa Komisjoni tugitud Smart Rural 21 tõi Kuplandi esile kui ühte edukat maapiirkonna arendusprojekti.

 

Kupland sai endale esimese piiritähise! Loe lähemalt SIIT.

 

Kagu-Eesti kaugtöö algab siit! Kupland. Foto: Sander Silm Foto: Sander Silm

 

Kuplandi kohti uudistama >>>