Kaugtöö uudiskiri nr 22

Kuidas samm-sammult väljuda nn oravarattast?

 

Eestile on niivõrd iseloomulik, et kui saabuvad jaanipühad, toimub tuntav tempo muutus. Enamasti nauditav, sest puhkus ja sõprade-lähedaste aja veetmine on niivõrd mõnus ning vajalik. Samas, mõnes ettevõttes võib tunda vahetult enne pühi tempo üleskruvimist, et "teeme veel täiega tööd" kuniks kõik ümber ei veel ei puhka. Töö ja puhkeaja tasakaalu leidmine on üha enam asi, millele teadlikult mõeldakse. 

 

Kui igatsed leida tasakaalu töö ja puhkuse vahel, leiad ka rõõmu Kuplandi loodusest!

 

Viimasel kuul on populaarse 4-päevase töönädala kasutuselevõtu tõttu valgusvihku sattunud tarkvara ettevõte Scoro, pilootprojektina katsetab sarnast mudelit ka Elisa Eesti tehnoloogiaüksus. 

 

Eesmärk on tõhustada töötegemist ja motiveerida inimesi lisa puhkeajaga iseenda ning pere jaoks. Tegemist ei olegi niivõrd uue lähenemisega, sest sarnast kontseptsiooni on 2020. aasta alguses katsetanud näiteks ka Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (ANK), kelle meeskonnast Kerli Kõiv on muide ka Catlamaja kaugtöökeskuse juhatuses.

 

Mitte ka päris vaba päev

 

ANK 6-liikmeline meeskond otsustas jätta arginädala viienda päeva arengupäevaks – mil iseseisvalt vabas vormis avastada, mõtestada, luua, lugeda, kuid kogetut kindlaksti meeskonnas jagada. ANK meeskond tegi nädalate kaupa blogi vormis tähelepanekuid kogetust, näiteks:


•    Avastati ennast oma aega ja tegevusi juhtimas: pead vabanema segajatest ja looma endale ise keskendumist soosiva keskkonna.
•    Iga tähtajaga seotud tegevus too vähemalt kaks nädalat ettepoole kui tegelik tähtaeg. Metoodika, kus alustad sellest, millega tegelemiseks on justkui kõige kauem aega, võtab „viimasel minutil rassimise“ stressi maha. Lisaks saad kindlasti nautida ka planeeritud arengupäeva.
•    Arengu- ehk avastuspäeval ei ole eksimine ja ebaõnnestumine võimalik, kuid piirideta võimalustega päevaga rahu tegemine võib olla paras väljakutse. Samas, kui lased mõtte avastamiseks vabaks, võib see Sind üllatada. Sul tekib võimalus terve päev ühe teemaga tegeleda (kasvõi süümevabalt lugeda)! 

 

Veel üks alternatiivne lähenemine tööajale


4-päevase töönädala asemel on võimalik teha ikkagi viiepäevased tööpäevad, kuid planeerida tööpäeva ülesanded 4-5 tunnisesse ajaraami. Andrey Sergeyev, rahvusvaheline koolitaja ja ärinõustaja juhtimise, digitaalse ümberkujundamise, strateegia ja majanduskasvu küsimustes, selgitab, miks see on hea mõte:


•    See muudab Sind rohkem keskendunuks!
•    Mida suuremas organisatsioonis töötad, seda ettearvamatum on keskkonnas toimuv. Tähendab, et peaaegu iga päev pead olema valmis kiireloomulisteks ja planeerimata küsimusteks/probleemideks, mis nõuavad Sinu tähelepanu. Planeerides toimetusi 4-5 tunniks, võimaldad endale paindlikkust ja vähendad stressi.
•    Lühem tööpäev sunnib Sind keskenduma prioriteetidele. Kui midagi ettenägematut juhtub, ei tekita see suurt stressi, sest ajakava võimaldab ka ootamatusega tegeleda.
•    Kui midagi kiireloomulist või ettenägematut ei juhtu, siis saavutad päeva jooksul rohkem, kui plaanisid või lahkud töölt varem!
•    Pea meeles – Sina kontrollid päeva, mitte vastupidi!

 

Võid mõelda ja katsetada, proovida kumbagi nendest mudelitest ning leida sobivam.

 

Uudiseid Kuplandist

 

 

Kuplandisse lisandusid uued suured tegijad ja pühendunud teenusepakkujad, kes loodetavasti kiiresti kaugtöötajate südamesse poevad: Tõrva Raadio, Mooste Mõis ja Kodukohvik Tillu. Kagu-Eesti on geograafiliselt hästi kaugtöökohtadega kaetud.

 

Egon, Tõrva Raadio, Kupland

 

 

Agnes, Mooste Mõis, Kupland

 

 

Eve ja Tillu meeskond, Kodukohvik Tillu, Kupland

 

Kui pead juulis ka veidi tööd tegema, aga samas soovid Kagu-Eesti ülisooja suplusvett ja mõnusaid kupleid nautida - samuti suvist kultuuriprogrammi - leiad endale kaugtöökoha SIIT >>>